04.10.2010 21:20 Давность: 14 yrs

Міськрада прийняла звернення щодо недопустимості суцільної заборони ввезення в Україну вживаних речей


Минулого тижня, під час засідання сесії міської ради Івано-Франківська 30 вересня 2010 року, було прийняте рішення звернутись до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопустимості суцільної заборони ввезення в Україну вживаних речей. Як і обіцяв тиждень тому міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус, міська рада прийняла відповідне звернення до державних органів з метою зберегти робочі місця та не створювати паніки серед соціально незахищених мешканців міста.

У прийнятому Зверненні йдеться про наступне.

"Ми, депутати Івано-Франківської міської ради, від імені територіальної громади м. Івано-Франківська, висловлюємо стурбованість заявою голови Держкопідприємництва Михайла Бродського про суцільну заборону ввезення в Україну з 1 січня 2011 р. уживаного одягу, або так званого "секонд-хенду".

Беручи до уваги звернення підприємців, акції протесту власників та працівників магазинів вживаних речей, а також думку пересічних мешканців Івано-Франківська, вважаємо що ініціатива заборонити ввезення в Україну з 1 січня 2011 року вживаних речей не призведе до швидкого розвитку вітчизняної легкої промисловості.

На наше глибоке переконання одним лише закриттям магазинів "секонд-хенду" усіх проблем легкої промисловості України не вирішити. По-перше необхідно створити конкурентні умови для всіх учасників ринку. По-друге, реанімувати вітчизняний сектор виробництва, зокрема шляхом надання конкретних податкових пільг і преференцій тим підприємствам легкої промисловості, які сьогодні реанімуються та підтримати вже діючі виробництва. По-третє, фактична заборона торгівлі вживаними речами, не матиме наслідком реанімацію вітчизняної промисловості, а посилить тенденції утвердження домінуючого становища китайських та турецьких виробників на українському ринку, товари яких є не завжди якісними, проте порівняно з вітчизняними товарами є значно дешевшими. Окрім того, не суцільна заборона на ввезення в Україну вживаних речей на легальних засадах посилить вітчизняну легку промисловість, а боротьба з тими підприємцями, які ввозять товари в Україну без сплати митних зборів під виглядом гуманітарної допомоги або давальницької сировини.

На превеликий жаль, економічні реалії засвідчують, що більшість українців й досі не оговталися від наслідків глобальної економічної кризи, як і не стали заможнішими. Тому, для багатьох громадян саме магазини "секонд-хенду" є чи не єдиним способом придбати для себе та своєї родини якісні та недорогі речі. Закриття ж цього сегменту ринку призведе не лише до втрати сотень або й тисяч робочих місць, а й до тонізації цього сектору торгівлі. Окрім того це, безперечно, посилить соціальну напругу, недовіру до діючої влади та невпевненість у майбутньому для багатьох малозабезпечених громадян."